Resultatliste årets Høvringen

På sundag var det årets Høvringen med start frå Høgås Skianlegg på Evje. Fyrste løp vart arrangert 14. mars 1937. Nytt i år var at også var ei klasse for 13-14 år, kort løype.

OFFISIELL RESULTATLISTE:

K 17-18 år

DNF, Marthe Undeland Heisel, Otra IL,

K 51-55 år

1, Tove Andersen Frikstad, 1:51:53,

K 46-50 år

Artikkelen held fram under annonsen.

DNS,Trude Frøysnes, Otra IL,

K 61-65 år

1, Åse Gullsmedmoen, Otra IL, 2:09:34,

M 17-18 år

1, Einar Grindheim, Otra IL, 1:42:17,

2,Harald Stulien Robstad, Otra IL, 1:49:24,

Artikkelen held fram under annonsen.

DNS, Markus Sjøstrøm-Orf,

M 21 - 35

1,Martin Linnebo Mollestad, Oddersjaa SSK, 1:29:59,

2,Tor Olav Svaland, Birkenes IL, 1:36:29,

3,David Andreas Grimestad, IL Vindbjart, 1:37:38,

4,Marius Engeland, 1:44:41, 5,Jørgen Nygård, Torridal IL, 1:49:20,

Artikkelen held fram under annonsen.

6,Amund Bolstad, Vegårshei IL, 1:58:06,

DNF, Torjus Aasland, Åseral IL, 1:26:05,

M 41-45 år

1,Raymond Moy, 2:00:21,

2,Dag Refsnes, Otra IL, 2:01:03,

M 46-50 år

1,Odd Arne Eliassen, 1:35:13, 2,Dagfinn Breistein Lie, IL Vindbjart, 1:43:25,

3,Arild Aabø, Valle IL, 1:44:24, 4,Olav Tveiten, Vegårshei IL, 1:45:33,

DNS, Johan Henrik Augustsson, Vegårshei IL,

M 51-55 år

1,Bent Ove Rønningen, Kverneland Ski, 1:44:44,

2,Geir Brynhildsen, Holt IF, 1:46:57,

3,Frode Tjomsland, 1:49:50, 4,Rolf Arthur Aasland, Åseral IL, 1:51:19,

5,Tønnes Christian Due-Tønnessen, 2:01:13,

DNS,Bjarte Ottar Frøysnes, Otra IL,

7,Terje Sjøkvist, Skanska, 1:47:54, DNS, Frank Werner Orf,

M 56-60 år

1,Magne Myhre, Vegårshei IL, 1:41:56,

2,Nils Gunnar Gjelsten, 1:57:17

M 61-65 år

1,Arild Isaksen, IL Vindbjart, 1:41:02,

2,Magne Dølemo, Oddersjaa SSK, 2:02:11,

3,Vidar Georg Ydse, Otra IL, 2:17:14,

DNF,Glenn Ager-Wick, Grane, IK, 1:11:29,

K 15-16 kort

1,Julie Bersås, Oddersjaa SSK, 59:34,

M 21-35 kort

1,Even Madland Larsen, Kverneland Ski, 54:01,

2,Eirik Askildt Skogen, Valle IL, 1:14:36,

M 15-16 kort

1,Aleksander Straume, Valle IL, 55:53,

K 13-14 kort

1,Lisa Mjaaland, Oddersjaa SSK, 1:00:01,

K 21-35 kort

1,Linn Mosby, Torridal IL, 1:12:46,

M 13-14 kort

1,Torbjørn Grindheim, Otra IL, 54:09

Resultat per løype

Lang løype 30 km

1 Martin Linnebo Mollestad, 21-35 Oddersjaa SSK 1:29:59,

2 Odd Arne Eliassen, 46-50 år 1:35:13,

3 Tor Olav Svaland, 21-35 Birkenes IL 1:36:29,

4 David Andreas Grimestad, 21-35 Il Vindbjart 1:37:38,

5 Arild Isaksen, 61-65 år Il Vindbjart 1:41:02,

6 Magne Myhre, 56-60 år Vegårshei IL 1:41:56,

7 Einar Grindheim, 17-18 år Otra IL 1:42:17,

8 Dagfinn Breistein Lie 46-50 år Il Vindbjart 1:43:25,

9 Arild Aabø M 46-50 år Valle IL 1:44:24,

10 Marius Engeland M 21 - 35 1:44:41,

11 Bent Ove Rønningen, 51-55 år Kverneland Ski 1:44:44,

12 Olav Tveiten, 46-50 år Vegårshei IL 1:45:33,

13 Geir Brynhildsen, 51-55 år Holt IF 1:46:57,

14 Terje Sjøkvist 51-55 år Skanska 1:47:54,

15 Jørgen Nygård 21 - 35 Torridal IL 1:49:20,

16 Harald Stulien Robstad, 17-18 år Otra IL 1:49:24,

Frode Tjomsland, 51-55 år 1:49:50,

18 Rolf Arthur Aasland, 51-55 år Åseral IL 1:51:19,

19 Tove Andersen Frikstad, 51-55 år 1:51:53,

20 Nils Gunnar Gjelsten, 56-60 år 1:57:17,

21 Amund Bolstad, 21 - 35 Vegårshei IL 1:58:06,

22 Raymond Moy M 41-45 år 2:00:21,

23 Dag Refsnes, 41-45 år Otra IL 2:01:03,

24 Tønnes Christian Due, 51-55 år 2:01:13,

Magne Dølemo, 61-65 år Oddersjaa SSK 2:02:11,

26 Åse Gullsmedmoen, 61-65 år Otra IL 2:09:34,

27 Vidar Georg Ydse, 61-65 år Otra IL 2:17:14,

DNF Marthe Undeland Heisel, 17-18 år Otra IL,

DNF Glenn Ager-Wick M 61-65 år Grane, IK 1:11:29,

DNF Torjus Aasland 21 - 35 Åseral IL 1:26:05,

DNS Johan Henrik Augustsson, 46-50 år Vegårshei IL,

DNS Frank Werner Orf, 51-55 år,

DNS Trude Frøysnes, 46-50 år Otra IL,

DNS Bjarte Ottar Frøysnes, 51-55 år Otra IL,

DNS Markus Sjøstrøm-Orf, 17-18 år

Kort løype 15 km

1 Even Madland Larsen 21-35 kort Kverneland Ski 54:01,

2 Torbjørn Grindheim, 13-14 kort Otra IL 54:09,

3 Aleksander Straume 15-16 kort Valle IL 55:53,

4 Julie Bersås, 15-16 kort Oddersjaa SSK 59:34,

5 Lisa Mjaaland 13-14 kort Oddersjaa SSK 1:00:01,

6 Linn Mosby K 21-35 kort Torridal IL 1:12:46,

7 Eirik Askildt Skogen 21-35 kort Valle IL 1:14:36.